SIKÇA SORULAN SORULAR

Sitenizden yaptığım alışverişi gizliliğine ne derece güvenebilirim?
Tamara olarak kullanıcıların bilgilerinin gizliliği ve güvenliği bizim için birincil derecede önem arz etmektedir. Sitemizden yapacağınız alışverişlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Tarafımıza vermiş olduğunuz bilgiler şirketimizce gizli tutulacak ve ayrıca siparişlerinizde maksimum gizlilik ile tarafınıza ya da sevdiklerinize gönderilecektir.
 
Adres vermeden alışveriş yapabilir miyim?
Adresinizi vermeden de tamaraltdsti.com'dan alışveriş yapabilirsiniz. Siparişlerinizi size en yakın kargo şubesine gönderebiliriz ve siz de kargo şubesinden siparişlerinizi teslim alabilirsiniz. Bize sadece şehir, ilçe, mahalle ve irtibat telefonlarınızı iletmeniz yeterli olacaktır. 
 
Kredi kartı ile ödeme yapmam durumumda ekstremde Tamara Online’mı yazacak?
Şirketimizin bankalarda yer alan cari ünvanı Tamara Gayrimenkul, Tekstil, Turizm, İthalat, İhracat ve Ticaret Limited Şirketi'dir ve kredi kartı ekstrenizde de şirketimizin belirttiğimiz ünvanı ya da aracı ödeme kuruluşu olan Paratika’nın ünvanı yer alacaktır.
 
Sitenizden alış veriş yapmak ne kadar güvenli?
Sitemizde dünya genelinde tüm alışveriş sitelerinde yer alan SSL güvenlik alt yapısı ve bankalar tarafından şirketimize tanımlanan 3D secure güvenlik sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemler internet üzerinden kredi kartı ve banka kartları ile yapılan işlemlerin maksimum güvenlik ile yapılabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca sitemizden alış veriş yaparken gireceğiniz kredi kartı ve banka kartı numaraları ve bilgileri hiç bir şekilde sistemimizde tutulmamakta sadece banka alt yapısı ile işlemler gerçekleştirilmektedir. 
 
Siparişim ne zaman kargoya verilir?
Vermiş olduğunuz tüm siparişleriniz banka onaylarının da alınması ile birlikte 3 iş günü içerisinde kargo şirketine teslim edilerek tarafınıza gönderilir.
 
Siparişimin göndericisi kim?
Drop shipping çalışıyoruz. Bazı ürünlerde de stoklu çalışmaktayız. Dropshipping anlaşmamızın olduğu ürünlerde gönderici üreticidir. Faturanızı biz kesmekteyiz, sevkiyatı üretici ya da toptancı kendi deposundan yapmaktadır.
 
Siparişim ne zaman elime ulaşır?
Kargo şirketlerinin dağıtım planına ve yoğunluklarına göre bu süre 1 ile 3 gün arasındadır. Resmi tatiller ve hafta sonu tatilleri iş günü sayılmamaktadır.
 
Siparişimi taşıyan görevli taşıdığı paketin içerisinde yer alan ürünün ne olduğunu biliyor mu?
Almış olduğunuz ürün gizli paketleme gerektiriyor ise siparişleriniz tedarikçi deposunda gizlilik içerisinde paketlenerek kargo şirketine teslim edilir. Paketlerin üzerinde marka, logo ya da ürün içeriğini belirtecek herhangi bir ibare bulunmaz. Tarafınıza kesilen fatura üzerinde de yasa gereği ürün belirtilir. Fakat, faturanız e-fatura olarak mail adresinize gönderilir ve sizden başkası faturanızı göremez.
 
Ürünler stoğunuzda mevcut mu?
Sitemizde ileri derece teknoloji alt yapısı kullanmaktayız ve bu teknoloji sayesinde site içerisinde yer alan ürünlerin stokları otomatik olarak muhasebe programımızdan güncellenmektedir. Herhangi bir ürünün stoklarımızda tükenmesi durumunda sitemizin içerisinde ilgili üründe TÜKENDİ ibaresini görebilirsiniz.
 
Nasıl ödeme yapabilirim?
Sitemizden yapacağınız alışverişlerinizde HAVALE / EFT, güvenli şekilde kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Şu anda bazı ürünlerde kapıda ödeme seçeneği mevcuttur. Kapıda ödeme, PTT kargo gönderilerimizde mevcuttur.
 
Size nasıl güvenebilirim? Ne kadar güvenilir bir şirketsiniz?
Şirketimiz ülkemiz yasalarına tabiidir ve yasal denetlemeleri yapılmaktadır. Dropshipping çalıştığımız için üünleriniz sağladığımız entegrasyonlar ile online kontrol edilebilmektedir. 

E-Pazaryeri mağazalarınız var mı? 
Evet. N11, Sahibinden, Trendyol, Hepsiburada, Amazon bizim mağazalarımızın bulunduğu platformlar. Ayrıca N11Pro’da da aydınlatma ürünlerimiz için toptan satış yapmaktayız. 
 
Dropshipping nedir?
Dropshipping, dilimizde stoksuz satış olarak ifade edilmektedir. Firma, ürün stokları tutmak yerine, site üzerinden gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirir ve tedarikçinin deposu üzerinden siparişleri yönetir. Böylelikle firma ürün stokları tutmadan, tedarikçilerin ürünlerini satabilir. Tüketiciler e-ticaret sitesine girdiklerinde farklı ürünleri görebilir ve bu ürünleri satın alabilir. İşin arka planında ise satıcı firma, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirir ve ürünün tüketiciye gönderilmesini sağlar. Bu işlem XML entegrasyonu yapılarak uygulanmaktadır. XML entegrasyonunda tedarikçi firma, satılmak istenen ürünlerin fotoğraf, ürün açıklama ve fiyat bilgilerinin olduğu dosyayı stoksuz satış yapmak isteyen firmaya gönderir ve bu firma da kendi e-ticaret sitesi üzerine bu dosyayı ekleyerek, tedarikçi firmadan ürünleri çeker.