ZET Zeka BAY BAK Zeka Oyunu

Marka
Ürün Kodu : ZK314


Yaş Aralığı: 4-99

Oyuncu Sayısı: 2-8

 

Gelişim Alanları:
Konsantrasyon
Dikkat ve Odaklanma
Bağlantısal Düşünme
Parça Bütün İlişkisi
Görsel ve Uzamsal Algı
Sosyal- Duygusal Gelişim

 

Oyun İçeriği:
8 adet farklı renkte sekizgen oyun çerçevesi
8 adet çift taraflı oyun kartı
1 adet Bay Bak kart
68 adet küçük oyun kartı

 

Oyuna Hazırlık:

Bay Bak kartının etrafına oyun kartlarını sekizgen çerçevelerin içine gelecek şekilde rastgele yerleştirin. Küçük oyun kartlarını karıştırın ve kartlar ters gelecek şekilde Bay Bak kartının üzerine koyun.

 

Nasıl Oynanır?

Küçük oyun kartlarından destenin en üstündeki kartı ters çevirin. Herkes aynı anda baksın!  Eğer kartın üzerinde Baykuş Resmi Varsa; kartlardaki aynı Baykuşa bak. Onu bulduğunda, göster ve “Bay Bak!” diye bağırır.  Eğer bunu yapan ilk kişi isen kartı al ve biriktir. Bir Sembol Varsa; kartlardaki aynı sembole bak. Onu bulduğunda, göster ve “Bay Bak” diye bağır.  Eğer bunu yapan ilk kişi isen kartı al ve biriktir.

İki renk arasındaki aynı (ortak) görseli bul: Karttaki çerçeve renklerine bak. Bu renklerdeki oyun kartlarında aynı olan baykuşu bul. Baykuşu bulduğunda göster ve “Bay Bak” diye bağır. Eğer bunu yapan ilk kişi isen kartı al ve biriktir.

Bir Çarpma İşareti Varsa: Karttaki çerçeve renklerine bak ve bu renklerdeki oyun kartlarında olan iki rakam bul ve çarp. Sonucu haykır. Eğer bunu yapan ilk kişi isen kartı al ve biriktir.  (Örnek:  5 x 2 = 10) (Bu kural 7 yaş altı oyuncular için uygulanmaz.)

Renk kuşağı: Karttaki renk kuşağının aynısını diğer oyun kartlarının tamamında ara bul. Aynısını bulduğunda göster ve “ZET” diye haykır. Eğer bunu yapan ilk kişi isen kartı al ve biriktir.

Oyunu Kazanma 68 adet küçük oyun kartından en fazla kart biriktiren oyuncu, oyunun galibi olur.

 

Dikkat:

- Yanlış cevap veren oyuncu bir sonraki turda oyun dışı kalır (bir el boyunca oynayamaz).